عیسی جعفری: بودجه کشاورزی علی‌رغم وعده‌ها رشد مناسبی ندارد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس آب و منابع طبیعی با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال۹۱ در حوزه کشاورزی، گفت: بر خلاف وعده‌ها، شاهد رشد در بودجه نبوده‌ایم و در خوش‌بینانه‌ترین حالت می‌توان گفت حتی یک چهارم آن وعده‌ها نیز محقق نشده است.

عیسی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سخنان رئیس جمهوری در روز تقدیم بودجه مبنی بر کاهش میلیونی زمین‌های بایر و تبدیل آن به زمین های کشاورزی، تصریح کرد: آن چیزی که با بررسی کلیات بودجه می‌توانم بگویم این است که به‌طور قطع و یقین یک سوم آنچه ایشان گفته‌اند نیز محقق نخواهد شد. نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بهتر است مسئولان نگاه واقع بینانه تری به بودجه داشته باشند، زیرا بیان این مسائل و عملی نشدن آنها موجب گلایه‌مندی مردم می شود. وی با انتقاد از محقق نشدن وعده مسئولان در سال‌های گذشته افزود: بارها و بارها مسئولان گفته‌اند که می‌خواهیم در حوزه کشاورزی تحول ایجاد کنیم، اما هیچ‌گاه این وعده‌ها عملی نشده است. متأسفانه خیلی هم با آن نقطه مدنظر فاصله داریم. این نماینده مردم در مجلس هشتم با تحلیل بودجه کشاورزی سال آینده؛ بیان کرد: در ظاهر بودجه به‌نظر می‌رسد که ما شاهد رشد بوده‌ایم، اما در عمل و با احتساب تورم موجود باید گفت میزان بودجه حتی به نسبت سال گذشته کاهش یافته است. جعفری گفت: در مجموع برداشتم این است که اگر بخواهیم آمارها و وعده‌هایی که در زمینه آب و خاک از سوی مسئولان ارائه شده است را بررسی کنیم، باید بگویم در خوش‌بینانه‌ترین حالت حتی یک چهارم آن وعده‌ها نیز محقق نشده است. سخنگوی کمیسیون کشاورزی و آب و منابع طبیعی مجلس اضافه کرد: لایحه بودجه امسال نیز نشان می‌دهد هیچ تصمیمی برای رسیدن به چشم‌انداز مدنظر وجود ندارد.


ثبت نظرات شما کاربران عزیز
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن ارسالی
وضعیت :

امروز : دوشنبه - Monday
امروز :
3 آبان ماه 1400
Today :
2021-10 Oct-25


نظرسنجی
اهداف و برنامه های ارائه شده توسط آقای جعفری برای مجلس دهم را در راستای توسعه روستاها و شهرهای بهار و کبود راهنگ چگونه ارزیابی می کنید؟


مهمترین اخبار و رویدادها

معرفی کتاب

شعار سال ۱۳۹۹
شعار سال 1399