عیسی جعفری(مجلس هشتم): وزارت کشاورزی تنها مقصر واردات بی‌رویه نیست

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که اقدام‌های مقدماتی طرح انتزاع مسئولیت‌های بخش کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است، اظهار امیدواری کرد که با تصویب و اجرای این طرح مشکل واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی نیز برطرف شود.

خانه ملت - عیسی جعفری تصریح کرد: هنوز زمان مطرح شدن این طرح در صحن علنی مجلس مشخص نیست، اما فعالیت‌های اولیه آن در کمیسیون کشاورزی انجام شده است.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی افزود: در بررسی‌ها، به این نتیجه رسیدیم که مقصر اصلی واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی نیست، زیرا این وزارتخانه به اسم، متولی بخش کشاورزی است، اما در عمل برخی از مسئولیت‌های این بخش بر عهده سایر نهادها است، از این رو طرح انتزاع مسئولیت‌های بخش کشاورزی از وزارت صنعت ، معدن و تجارت به وزارت جهاد کشاورزی در دستور کار نمایندگان مجلس قرار گرفت.
جعفری با بیان این که همه موضوع‌های مرتبط با بخش کشاورزی باید به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شود، ادامه داد: در سال های اخیر واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی به مشکلی اساسی تبدیل شده است که یکی از علت‌های آن، پراکنده بودن مسئولیت‌های بخش کشاورزی در سایر نهادها و دستگاه‌ها است.
به گفته وی، با توجه به این که وزارت جهاد کشاورزی ارتباط نزدیکی با کشاورزان دارد، واگذاری این مسئولیت‌ها به وزارت جهاد کشاورزی معضل واردات را نیز برطرف می‌کند.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم، در باره واردات بی‌رویه مرکبات در دو ماه گذشته توضیح داد: مجوز واردات این محصول را وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر کرده است که اصلا ارتباطی با کشاورزان ندارد؛ در صورت واگذاری صدور مجوز واردات به وزارت جهاد کشاورزی، این وزارتخانه با نیازسنجی و با توجه به منافع تولید، مجوز صادر می‌کند.


ثبت نظرات شما کاربران عزیز
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن ارسالی
وضعیت :

امروز : دوشنبه - Monday
امروز :
3 آبان ماه 1400
Today :
2021-10 Oct-25


نظرسنجی
اهداف و برنامه های ارائه شده توسط آقای جعفری برای مجلس دهم را در راستای توسعه روستاها و شهرهای بهار و کبود راهنگ چگونه ارزیابی می کنید؟


مهمترین اخبار و رویدادها

معرفی کتاب

شعار سال ۱۳۹۹
شعار سال 1399