مجلس به دنبال مکانيزه کردن کشاورزي است ( مجلس هشتم)

سخنگوي کميسيون کشاورزي از تصميم جدي مجلس براي مکانيزه کردن سيستم کشاورزي و بالا بردن بهره‌وري سيستم‌هاي کشاورزي طي برنامه پنجم توسعه خبر داد.

به گزارش موج به نقل از خانه ملت، عيسي جعفري سخنگوي کميسيون کشاورزي از عزم جدي مجلس و به خصوص کميسيون کشاورزي براي مکانيزه کردن سيستم کشاورزي و بالا بردن بهره وري در بخش کشاورزي خبر داد و گفت: با اصلاح و افزودن بخش‏هايي به لايحه پيشنهادي دولت توسط کميسيون کشاورزي در مورد برنامه پنجم توسعه، بخش کشاورزي را به سمت مکانيزه شدن سوق داده‏ايم و اميدواريم که با دستيابي به اهداف برنامه پنجم بتوانيم کشاورزي را تا حد زيادي مکانيزه کنيم و بهره وري را در آن بالا ببريم.
جعفري از جمله گام‏هاي کميسيون کشاورزي را در راستاي مکانيزه کردن سيستم کشاورزي الزام دولت براي نوسازي ماشين الات کشاورزي و از رده خارج کردن حداقل 200هزار دستگاه از ماشين آلات فرسوده اعلام کرد.
وي همچنين گفت: توسعه مکانيزاسيون بر مبناي اقليم و شرايط هر منطقه بايد صورت بگيرد و اين مکانيزه سازي بايد طوري اجرا شود که در پايان آخرين سال از اجراي برنامه پنجم ضريب نفوذ مکانيزاسيون از عدد يک اسب بخار به هکتار در حال حاضر به عدد يک و نيم اسب بخار در هکتار برسد.
سخنگوي کميسيون کشاورزي همچنين از تصويب موادي در کميسيون کشاورزي خبر داد که با گنجانده شدن آنها در قانون برنامه پنجم توسعه و نهايي شدن آنها، دولت موظف خواهد شد سيستم آبياري سنتي را در اراضي کشاورزي به سيستم آبياري مدرن تبديل کند تا به اين وسيله از مشکل کم آبي و مصرف بي رويه آب کاسته شود.
جعفري همچنين ترويج استفاده از کودهاي آلي، زيستي و ارگانيک در سطح مزارع و باغات را از جمله ديگر تصميمات کميسيون کشاورزي براي افزودن بر برنامه پنجم توسعه عنوان کرد.


ثبت نظرات شما کاربران عزیز
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن ارسالی
وضعیت :

امروز : شنبه - Saturday
امروز :
9 مهر ماه 1401
Today :
2022-10 Oct-01


نظرسنجی
اهداف و برنامه های ارائه شده توسط آقای جعفری برای مجلس دهم را در راستای توسعه روستاها و شهرهای بهار و کبود راهنگ چگونه ارزیابی می کنید؟


مهمترین اخبار و رویدادها

معرفی کتاب

شعار سال ۱۳۹۹
شعار سال 1399