سخنگوی کمیسیون کشاورزی در مجلس(هشتم): لزوم عملیاتی کردن عنوان سال 91 و پرهیز از استفاده شعاری از آن

خبرگزاری فارس: سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بر لزوم کاربردی کردن عنوان سال 91 و دوری جستن از استفاده ابزاری از آن تأکید کرد.

عیسی جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان بااشاره به نامگذاری سال 91 توسط مقام معظم رهبری،این عنوان را ازبهترین عناوی نسال‌های نامگذاری شده دانست واظهارداشت: امری که نجات اقتصادکشور رادرپی دارد جلوگیری از واردات بی‌رویه به داخل کشوراست که مقام معظم رهبری نیز بر آن تأکید فراوانی دارند.
وی با تأکید بر لزوم بها دادن به تولیدات داخلی، عنوان کرد: در طول چندین سال گذشته فرهنگ اشرافی‌گری درکشوررایج شد که پیامدآن واردات بی‌رویه درکشوراست که دربخش‌های مختلف به اقتصادکشور لطمات جدی وارد می‌کند.
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما به وضوح شاهد بودیم که واردات بی‌رویه در بخش‌های صنعت وکشاورزی خصوصاً درواردات موادی چون شیرخشک،گوشت ومواد لبنی چه آسیبی به دامداری کشور وارد می‌کند.
این مسئول با اشاره به واردات بی‌رویه پوشاک، تصریح کرد: این روند لطمات سنگینی را به بخش تولید پوشاک کشور وارد می‌کند که این موارد نشان از ضعف و عیب کار ما دارد که مقام معظم رهبری به شایستگی آن را بیان کرده و مورد تأکید قرار داده‌اند.
جعفری تأکید کرد: در سال جاری بر همه مسئولان امر است که در مرحله نخست دست در دست هم بدهند و در راستای بها دادن به امر تولید داخل گام بردارند.
وی ابراز داشت: نامگذاری سال‌ها توسط مقام معظم رهبری بیشتر رنگ و بوی شعاری پیدا کرده و برخی مسئولان از این عناوین تنها در سخنرانی‌های خود بهره می‌گیرند که درست نیست و باید به سمت عملیاتی کردن این عنوان راهبردی و کارشناسی شده گام برداریم.
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال جاری با توجه به عنوان با مسمایی که مقام معظم رهبری بیان کرده‌اند بر همه مسئولان و دولتمردان واجب است که به طور جد جلوی قاچاق کالا را بگیرند و در صورتی که در داخل نیازی احساس نمی‌شود، از واردات کالا نیز جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر که روزهای نخستین سال 91 را پشت سر می‌گذاریم شاهد آن هستیم که بر سر سفره هفت‌سین و سفره نوروزی مردم جامعه از بادام تا آجیل همه کالاهای وارداتی است در حالی که ایران کشوری است که به تنهایی قادر به تأمین مایحتاج و مواد این چنینی خود است و نیازی به واردات اینگونه موارد ندارد.
جعفری در پایان سخنانش اذعان داشت: در سال جاری امیدوار هستیم با همسویی اهداف همه مسئولان و آحاد مردم جامعه شاهد اجرای تمام و کمال منویات رهبری در زمینه حمایت از کار، تولید و سرمایه ایرانی باشیم.


ثبت نظرات شما کاربران عزیز
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن ارسالی
وضعیت :

امروز : شنبه - Saturday
امروز :
9 مهر ماه 1401
Today :
2022-10 Oct-01


نظرسنجی
اهداف و برنامه های ارائه شده توسط آقای جعفری برای مجلس دهم را در راستای توسعه روستاها و شهرهای بهار و کبود راهنگ چگونه ارزیابی می کنید؟


مهمترین اخبار و رویدادها

معرفی کتاب

شعار سال ۱۳۹۹
شعار سال 1399